Vstup do nového ročníku Rapidu nevyšel, v Chrudimi vysoko prohrál.

29 srpna, 2021

Úvodní kolo 1. Futsal ligy přichystalo Rapidu na začátek sezóny těžkou zkoušku, když vyrazil na palubovku Chrudimi, v dlouhodobém horizontu nejúspěšnější futsalový klub v ČR a ve Střední Evropě.

Rapid chtěl navázat na výkon z Chrudimi z loňské sezóny, kdy sahal až do posledních vteřin utkání po cenném skalpu, aby nakonec odjel po brance Felipeho 6 vteřin před koncem utkání bez bodů. Rapid jel do Chrudimi bez několika zraněných hráčů a v sestavě Rapidu tak dostalo opět šanci dravé mládí v podobě tria juniorů.

Rapid chtěl co nejdéle držet čisté konto, bohužel tento cíl vzal za své už po půl minutě hry, kdy se domácí prosadili z pěkně sehraného rohu. Úvodní rychlá branka určila směr celého utkání, zatímco Chrudim hrála v pohodě a uvolněně, Rapid se horkotěžko bránil útočným nájezdům svého soupeře. Rapidu nepomohlo ani špatné bránění standardních situací, na které se připravoval, leč bez efektu. První poločas skončil jasným vítězstvím 8:0 pro domácí Chrudim.

Druhý poločas hrála Chrudim s vědomím vysokého náskoku, Rapid se snažil zlepšit obrannou fázi a vstřelit čestnou branku. To se částečně podařilo, Rapid ve druhém dějství zlepšil hru i obrannou činnost, ale opět se nevyhnul několika obranným výpadkům a tím pádem dalším pěti inkasovaným brankám. V úplném závěru utkání se Rapid prosadil po secvičeném rohu, když nástřel Jaroslava Zápotockého našel na zadní tyči jeho bratra Jiřího, který uzavřel účet zápas. Chrudim v úvodním kole porazila Rapid vysoko 13:1.

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Max (hráč FK Chrudim): „Jsme hodně spokojení. Vyhráli jsme, hráli jsme dobře, takže trenér musí být s naším výkon spokojený. Bylo důležité, že jsme sezonu odstartovali vítězstvím, i když bylo vidět, že ještě nejsme v nejlepší formě, protože jsme se hodně věnovali fyzickým tréninkům. Jsem rád, že jsme se zase po delší době mohli ukázat našim fanouškům. Máme tři body, to je teď to hlavní.“

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí nad Labem): „Do Chrudimi jsme jeli s tím, že nemáme co ztratit a budeme chtít držet co nejdéle čisté konto. Tento cíl vzal za své už po půl minutě hry, kdy se Chrudim dostala do vedení. Rychlá branka určila ráz celého utkání, v němž domácí Chrudim jasně dominovala a po zásluze zvítězila vysokým rozdílem. Pro náš mladý tým, v němž hráli celý zápas tři junioři, se jedná o cenné zkušenosti, jež chceme přetavit v kvalitní výkony proti papírově hratelnějším týmům.“

FK Chrudim – FC Rapid Ústí nad Labem 13:1 (8:0)

FK Chrudim:  Dudu (29. Javorski) – Everton, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Malý, Balog, Slováček (C).

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka – Koc, Klier, Gajdoš (C), Čapek, Rozboud, Hajaš, Ja. Zápotocký, Ji. Zápotocký, Macháček (připraven do hry: Votava)

Branky: 1. Koudelka (Slováček), 4. Max (Everton), 5. Everton (Max), 10. Max (Everton), 11. Kubát (Max), 17. Max (Everton), 20. Malý (Drozd), 20. D. Drozd, 27. D. Drozd (P. Drozd), 29. Max (Everton), 32. P. Drozd (D. Drozd), 38. Everton, 38. Balog – 40. Ji. Zápotocký (Ja. Zápotocký)

Karty:   31. Kubát – 11. Klier

Rozhodčí:  Filipský, Havlík – Smetana


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: Undefined array key 0 in /data/web/virtuals/171619/virtual/www/subdom/archiv/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924