RAPID PADL 4:5 S BOHEMKOU PO NEJHORŠÍM VÝKONĚ V SEZONĚ.

Týden po cenné a zároveň trochu mrzuté remíze 2:2 na palubovce Slavie Praha, čekala na futsalisty Rapidu další výzva v podobě soupeře z hlavního města, kterými byli Bohemians Praha 1905 futsal.

Rapid vůbec poprvé v této sezóně vstupoval do utkání jako favorit, ale hned první minuty, i přes vedoucí branku Nunese ve 3. minutě, ukázaly, že na Rapid nebude čekat vůbec jednoduchý zápas. V dalších minutách měl Rapid sice více navrch, ale hra oproti předchozím zápasům nebyla tak kvalitní a soupeř dokázal nacházet mezery v obraně Rapidu jako tomu bylo ve 14. minutě, kdy srovnal hostující Ploc - 1:1. Bohemians vycítili svou šanci a na palubovce se také dost přiostřilo. Tečku za prvním poločasem udělal 3 vteřiny před jeho koncem Hiago, který přetavil dobře sehraný aut v poločasové vítězství Rapidu 2:1.

V úvodu druhého dějství si Rapid vypracoval pár šancí, ty ovšem zůstaly neproměněny. A tak ve 24. minutě udeřilo na druhé straně, po pěkně sehrané akci srovnal Martin Hora na 2:2. Bohemians i přes tyčku Alexe Vávry ve 27. minutě nadále hrozili a překvapivě, nicméně zaslouženě se dostali ve 31. minutě do vedení brankou Kosiny. Rapid však dokázal ihned zareagovat, když se za další minutu prosadil po přihrávce Tomáše Vobořila Hiago. Bohužel i Bohemians dokázali rychle zareagovat a vzít si vedení zpět během půl minuty poté, co Rapid neproměnil svou šanci při power-play a školáckou taktickou chybou nechal střílet přes celé hřiště hostujícího brankáře Javorskiho, který odkrytou branku Rapidu neminul a poslal Bohemians do vedení 4:3.

Rapid pokračoval i nadále v power-play, ale snaha o obrat výsledku nebo alespoň o remízu připomínala čím dál více křeč. Ve 36. minutě navíc hosté odskočili po neodpískaném tvrdém souboji a vstřelené brance na rozdíl dvou branek a na Rapid čekala v závěru těžká práce. Jiskřičku naděje vykřesal pro Rapid ve 37. minutě Nunes po nástřelu Václava Koce, ale v posledních minutách se futsalisté Rapidu i přes slibné šance k vyrovnávací brance nedostali a tak museli zkousnout hořkou pilulku v podobě potupné porážky s nováčkem soutěže. Porážka je zároveň pomyslnou fackou a upozorněním před dalšími velmi důležitými zápasy.

Ten nejbližší z nich sehraje Rapid příští pondělí 21. 10. v rámci severočeského derby na palubovce Baníku Chomutov.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Mrázek (předseda SK Rapid Ústí nad Labem): “Z naší strany obrovská tragédie. Přizpůsobili jsme se hře soupeře, se kterým jsme hráli spíše fotbal než futsal. V poločasové přestávce jsme si něco řekli, ale předváděli jsme stále stejnou hru. Nepomohla nám ani závěrečná power-play, do zápasu v Chomutově budeme muset zlepšit hru čtyři na čtyři."

Daniel Kosina (hráč Bohemians Praha 1905 futsal): "Jsem strašně rád, že se nám utkání povedlo dotáhnout do vítězného konce. Přestože se nám vstup do utkání úplně nevydařil podle našich představ, tak jsme dokázali výsledek otočit v náš prospěch. Podali jsme skvělý a obětavý týmový výkon a zaslouženě si odvážíme 3 důležité body."

SK Rapid Ústí nad Labem - Bohemians Praha 1905 futsal 4:5 (2:1)

Sestava Rapidu: Grümann – Sanchez, Nunes, Vávra, Inocencio – Vobořil (C), Novák, Bartoš, Koc

Připraveni: Skokan, Cinádr

Hrající trenér: Tomáš Vobořil

Sestava Bohemians: Javorski - Ploc, Habart, Nekvasil, Kosina – Veselovský, Lízánek, Jákl, Hora

Připraveni: Hnízdil, Soukup. Holub V., Holub O.

Hlavní trenér: Jaroslav Pytloun

Branky: 3. Nunes (Grümann), 20. Inocencio (Vobořil), 32. Inocencio (Vobořil), 37. Nunes (Koc) – 14. Ploc (Hora), 24. Hora (Lízánek), 31. Kosina, 33. Javorski, 36. Kosina (Jákl)

ŽK: 16. Nunes – 15. Jákl, 27. Hora

Rozhodčí: Řeháček – Z. Nagy, Zlatník