ÁČKO VSTOUPILO DO ROKU 2024 REMÍZOU S HELASEM A PRVNÍM BODOVÝM ZISKEM S TÍMTO SOUPEŘEM!

1.Futsal liga se rozběhla hned od úvodu roku 2024, ale “A” tým Rapidu vstoupil díky volnému losu do hry až tento týden. V prvním utkání roku 2024 se střetl s Helasem Brno, finalistou poháru a soupeřem, s nímž historicky ještě nikdy nebodoval.

Paradoxní je, že páteční utkání bylo prvním zápasem těchto soupeřů v hale Sluneta a i to měl být impuls k prolomení nepříznivé série s tradičním účastníkem nejvyšší soutěže. Od začátku utkání mohli přítomní fanoušci vidět opatrnou hru z obou stran, když oba celky držely míč dobře na svých sálovkách. První vážnější příležitost měl k dispozici Rapid, který po malé domů Helasu zahrával nepřímý volný kop, na jehož konci byl ve 3. minutě kapitán Martin Gajdoš a otevřel účet zápasu - 1:0. Helas však dokázal rychle zareagovat, když v 6. minutě unikl osobnímu bránění při rohovém kopu slovenský reprezentant Martin Směřička - 1:1.

Rapid si pomáhal ve hře také s brankářem Jan Grümannem, toho však využil v 9. minutě hostující brankář Klimek, který přes celé hřiště překonal svého kolegu v brance Rapidu a poslal tak Helas do vedení 2:1. Diváci v dalších minutách sledovali i nadále vyrovnanou podívanou a v 15. minutě se srovnalo také skóre. David Černý byl brankářem Klimkem nedovoleně zastaven v pokutovém území a následnou penaltu sám proměnil - 2:2. Konečné slovo v prvním dějství měl však nakonec jen přece Helas, který využil zásluhou Martina Směřičky chytrou akci - 3:2 pro Helas.

Druhý poločas se nesl v duchu pozorné obrany Helasu a snahy Rapidu o vyrovnání. V první části druhého poločasu měl Helas několik příležitostí na zvýšení náskoku, ale dobrou práci odváděl při své premiéře již zmíněný brankář Jan Grümann. S přibývajícími minutami navíc Rapid zmáčkl svého soupeře na své polovině, ale vyložené šance si nevypracoval. A tak se ujala až ve 38. minutě přihrávka Davida Černého na Tomáše Vobořila, který chytrým zakončením srovnal na 3:3. Rapid měl následně dvě velké příležitosti na otočení skóre, branku však nevstřelil a tak utkání skončilo spravedlivou remízou 3:3.

Ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (trenér, FC Rapid Ústí nad Labem): „Mrzí mě, že po herně povedeném prvním poločase se nám nepodařilo proměňovat brankové příležitosti. Slavia odskočila na dva góly, na které jsme reagovali až ve druhém dějství. Bohužel po snížení na 1:2 jsme začali více riskovat, soupeř nás potrestal v rozmezí čtyř minut třemi góly. Na to jsme již nedokázali odpovědět. Po vánoční přestávce se musíme připravit na naše důležitá utkání.”

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): "O výsledku rozhodl menší počet hráčů, my navíc máme velkou marodku. Druhý poločas jsme dohrávali na morál. Je škoda, že jsme se takto přibrzdili. Zápas jsme mohli zvládnout za tři body, ale vzhledem k průběhu utkání musíme být s bodem spokojení.."

FC Rapid Ústí nad Labem - Helas Brno 3:3 (2:3)

Sestava Rapidu: Grümann - Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Vobořil, Gajdoš - Novotný, Vondrka, Vávra, Černý - Novák

Připraveni: Benda, Džudža

Hlavní trenér: Martin Dlouhý

Sestava Helasu: Klímek – Cupák, J. Havel, Směřička, Poul – Mužík, Perina, M. Svoboda, Janderka

Připraven: Mykytyuk, Galia

Hlavní trenér: Tomáš Galia

Branky Rapidu: 3. Gajdoš (Vobořil), 16. Černý (pen.), 38. Vobořil (Černý)