RAPID PROHRÁL SE ŽABINSKÝMI VLKY I DRUHÉ UTKÁNÍ V SEZÓNĚ A PŘIŠEL O REÁLNOU ŠANCI NA PLAY-OFF.

Základní část 1. Futsal ligy se chýlí ke svému konci a na Rapid v dohrávce 20. kola, která byla součástí projektu Futsalové pondělí a vysílala se tak živě na ČT Sport Plus, čekal přímý souboj o postup do play-off na palubovce Žabinských Vlků Brno.

Ti sice ztráceli před utkáním na ústecké futsalisty tři body, ale v případě výhry mohli díky lepší vzájemné bilanci Rapid v tabulce přeskočit, což by byl pro Rapid vzhledem k dalšímu losu (Plzeň, Chrudim) takřka neřešitelný úkol.

Úvod zápasu a celkově většina prvního poločasu se nesla ve vyrovnaném duchu. Obě mužstva hrála s vědomím důležitosti zápasu ze zajištěné obrany a spoléhala se na brejkové situace a nacvičené kombinace. Do 14. minuty minuty mohli diváci v hale či u obrazovek sledovat řadu šancí a střeleckých pokusů na obou stranách, ty však pochytali dobře chytající brankáři. Jako první se ze vstřelené branky radoval Rapid, když se právě ve 14. minutě dostal s trochou štěstí míč k Martinu Gajdošovi a ten otevřel skóre zápasu. Žabinské Vlky však inkasovaná branka nepoložila, naopak se hnali za vyrovnáním a toho se dočkali v 18. minutě po důrazu svého nejlepšího střelce Dominika Havlína, který protlačil míč za záda brankáře Martina Džudži. A to nebylo vše, za necelou půl minutu využil opět Dominik Havlín ztráty Rapidu a po samostatném úniku otočil stav utkání na 2:1 ve prospěch domácích.

Po poločasové přestávce začal zápas tam, kde skončil a to aktivitou Žabinských Vlků, kteří se po 34 vteřinách mohli radovat z branky na 3:1. Rapid se v dalších minutách snažil najít recept na dobře hrající domácí tým, který hrál s vědomím dvoubrankového vedení uvolněně a působil na hřišti lepším dojmem. To potvrdil přelom 31. a 32. minuty, kdy Rapid inkasoval další dvě zbytečné branky a za stavu 5:1 bylo v podstatě po utkání. V závěru se dokázali obě mužstva ještě jednou gólově prosadit, což nic nezměnilo na faktu, že přímý souboj o play-off zvládli lépe Žabinští Vlci Brno a po výhře 6:2 se dostávají na 8. místo tabulky. Rapid bude v posledních dvou zápasech základní části bojovat o malý zázrak proti Plzni a Chrudimi.

Ohlas po utkání:

Jiří Zápotocký (hráč FC Rapid Ústí nad Labem): „Dnešní zápas se nám vůbec nepovedl. Soupeř byl ve všech aspektech rychlejší. Všude byli první, důraznější a přistoupili k zápasu lépe než my. Od nás to byl velmi špatný výkon. Vlkům gratuluji k zasloužené výhře.

Žabinští Vlci Brno - FC Rapid Ústí nad Labem 6:2 (2:1)

Sestava Rapidu: Džudža - Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Vobořil, Gajdoš - Novotný, Vondrka, Vávra, Žežulka - Novák