DALŠÍ DERBY S KADANÍ OPĚT ROZHODLA POSLEDNÍ MINUTA, TENTOKRÁT SE VŠAK RADOVALA DOMÁCÍ KADAŇ.

Týden po remíze v severočeském derby proti Liberci, čekalo na Rapid další derby, tentokrát to krajské proti International FC Kadaň a opět se očekávala vyrovnaná a dramatická podívaná.

Úvod utkání patřil spíše domácí Kadani, která se také poměrně rychle dostala do vedení, když Brazilec Caio posunul zadovkou míč na pivotu na nabíhajícího Maura, který prostřelil brankáře Rapidu. V dalším průběhu prvního poločasu mohli diváci sledovat vyrovnanou partii se šancemi na obou stranách, o něco víc jich však měl Rapid. Ten však nedokázal využít ani samostatné úniky na brankáře Klečku a tak se šlo do kabin na poločasovou přestávku za stavu 1:0 pro domácí Kadaň.

Druhý poločas nabízel podobný obrázek jako ten první, jen s tím rozdílem, že tentokrát to byl Rapid, který se dokázal rychle prosadit poté, co ve 24. minutě dopravil odražený míč do branky Jiří Novotný - 1:1. V dalších minutách pokračovala vyrovnaná hra se střeleckými pokusy na obou stranách, ale rozuzlení přinesl až úplný závěr utkání.

Domácí Kadaň v honbě za vítězstvím, které potřebovala pro vytvoření lepší výchozí pozice pro play-off, sáhla po power - play pět minut před koncem utkání. Rapidu se dařilo soupeřovu rozehru dobře bránit a třikrát se dostat také do zakončení přes celé hřiště do prázdné branky, bohužel neúspěšně. A tak rozhodla úplně poslední minuta, kdy si míč navedl na střed zkušený David Fillinger, jehož tečovaná střela skončila až za brankářem Grümannem a znamenala tak vítězství pro domácí Kadaň.
Ohlasy:

Jiří Chmelan (hráč International FC Kadaň): “Dnes to byl pro nás jeden z nejdůležitějších utkání, jelikož bojujeme o play-off a také o lepší výchozí pozici v něm. Nervozita byla znát, ale jsme rádi, že jsme si z domácí palubovky odnesli tři body.”

Jan Grümann (brankář FC Rapid Ústí nad Labem): „Mrzí mě, jak zápas dopadl. Měli jsme spoustu vyložených šancí, které jsme neproměnili a to rozhodlo utkání. Určitě jsme si nezasloužili prohrát, ale bohužel dnes bylo štěstí na domácí straně

International FC Kadaň - FC Rapid Ústí nad Labem 2:1 (1:0)

Sestava Kadaně: Klečka – Kiliján,Caio, Vitinho, Maur - Oleniak, Jánošík, Chmelan, Salák - Baran, Fillinger

Připraven: Novák, Treml, Holman

Hlavní trenér: Michal Salák

Sestava Rapidu: Grümann - Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Vondrka, Žežulka - Novotný, Novák, Vávra, Gajdoš - Čapek

Připraveni: Džudža, Koc

Hlavní trenér: Martin Dlouhý

ŽK Rapidu: 30. Vondrka