První turnaj nového ročníku Juniorské a Dorostenecké ligy je minulostí. Rapid získal 9 z 12 bodů!

Vrchol sezóny mládeže, tedy Juniorská (U19) a Dorostenecká (U17) liga futsalu, začal o uplynulém víkendu napříč halami po celé ČR. Na Rapid čekal v neděli výjezd do Liberce, kde se utkal s dorostenci a juniory FK Chrudim a Nejzbachu Vysoké Mýto.

Jak už to bývá zvykem, jako první ke svému utkání nastoupili dorostenci kategorie U17, na něž čekalo utkání proti obhájci stříbrné pozice z loňského ročníku, FK Chrudim. Od úvodu utkání byli dorostenci Rapidu aktivnější a působili možná až překvapivě futsalovějším dojmem než jejich soupeř. Rapid bohužel ze svého tlaku nemohl dlouho vytěžit branku až se ve 14. minutě prosadil z volného kopu kapitán Radim Dvořák, na nějž navázal za další minutu vstřelenou brankou Jan Husák. Chrudim sice zvládla krátce po začátku druhého poločasu snížit na rozdíl jediné branky, ale ve 25. minutě si vzal Rapid dvoubrankové vedení zpět, když zpětnou přihrávku Jana Lučky využil v nádherný gól Radim Dvořák. Chrudim se nevzdávala a tři minuty před koncem snížila na 2:3, ale na víc než úpravu skóre to nestačilo a tak Rapid mohl slavit skvělý vstup do soutěže a výhru 3:2.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 - FK Chrudim U17 3:2 (2:0)

Sestava Rapidu: Baťha - Dvořák ( C ), Hedrlín, Hašek, Berky - Lučka, Kubalík, Husák

Hlavní trenér: Matěj Čapek

Branky Rapidu: Dvořák 2, Husák

Rozhodčí: Vrtal, Čurda

Stejný soupeř, akorát vyšší kategorie, to byl zápas juniorů Rapidu proti Chrudimi. Soupeř Rapidu s několika reprezentanty ve svých řadách potvrzoval od úvodu utkání svou kvalitu a hned od začátku utkání si vytvořil převahu. Juniorům Rapidu dělalo problém především důrazné napadání soupeře a s tím související časté ztráty míče. Chrudim si v průběhu prvního poločasu vypracovala tříbrankový náskok, který si zaslouženě pohlídala až do závěrečného hvizdu. Jeden z aspirantů na letošní titul tak nastavil juniorům Rapidu zrcadlo a ukázal laťku, na kterou se budou muset hráči dostat, pokud letos chtějí pomýšlet na medailová umístění.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 - FK Chrudim U19 1:5 (0:3)

Sestava Rapidu: Skokan - Cinádr, Dunka, Ludrovský, Novotný - Vávra ( C ), Bláha, Schorsch, Mraček

Branka Rapidu: Vávra

Rozhodčí: Čurda, Vrtal

I ve druhém utkání čekal na “sedmnáctku” Rapidu medailista z minulého ročníku, tentokrát rovnou obhájce titulu! Ten však nastoupil k utkání bez hráčů na střídání a tak šel Rapid do zápasu sice s pokorou, ale s touhou potvrdit vítězství proti Chrudimi. A tomu odpovídal také průběhu prvního dějství, v němž měl Rapid více ze hry a také se dostal zaslouženě do vedení brankou Radima Dvořáka. Vedení se bohužel nedařilo z dalších šancí navýšit a tak byl soupeř hrající na hraně svých fyzických možností stále na dostřel jediné branky. A ve druhém poločasu, především v jeho závěru, začali hosté vystrkovat růžky a vytvořili si řadu střeleckých příležitostí, které ovšem za svá záda nepustil skvěle chytající brankář Dan Baťha a dorostenci tak mohli slavit výhru 1:0 a především plný bodový zisk z prvního turnaje v Liberci.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 - 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto U17 1:0 (1:0)

Branka Rapidu: Dvořák

ŽK Rapidu: Dvořák, Hedrlín

Rozhodčí: Nagy Z., Nagy L.

Poslední utkání obstarali junioři proti vrstevníkům Vysokého Mýta. Rapid nastoupil do utkání s tím, že chce hodit za hlavu nepovedený výkon z prvního zápasu a ukázat svou kvalitu. Bohužel začátek utkání vyšel lépe hostům, kteří se dostali do vedení, na to dokázal rychle zareagovat po sklepnutí Alexe Vávry pěknou střelou Miroslav Mraček. Vysoké Mýto ovšem ukazovalo také svou kvalitu a záhy se opět dostalo do vedení. I tentokrát však dokázal Rapid rychle zareagovat, když se důležitou brankou prosadil Josef Ludrovský. Skvělý závěr prvního poločasu završil po spolupráci s Janem Schorschem svou druhou brankou v utkání Miroslav Mraček. A od té doby byl zápas v režii Rapidu. Hráči hráči uvolněně, předváděli pěkné akce a stříleli krásné branky. Na konečné vysoké výhře nezměnila nic ani závěrečná power-play soupeře. Junioři Rapidu tak nakonec vyhráli 8:2 a i oni mohou své vystoupení v Liberci hodnotit pozitivně.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 - 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto U19 8:2 (3:2)

Sestava Rapidu: Skokan - Vávra ( C ), Bláha, Schorsch, Mraček - Cinádr, Dunka, Ludrovský, Novotný

Branky Rapidu: Mraček 4, Ludrovský 2, Schorsch, Bláha