RAPID DEKLASOVAL OLOMOUC A SLAVÍ JISTOTU ZÁCHRANY V NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽI!

V pátek čekalo na Rapid v domácí hale na Slunetě jedno z nejdůležitějších utkání této sezóny a to proti poslednímu týmu tabulky SKUP Olomouc.

Před utkáním byla matematika jednoduchá. V případě výhry by Rapid získal jistotu, že ho poslední Olomouc v tabulce již nepřeskočí, což by znamenalo jistotu záchrany v 1. Futsal lize. Výhra by svěřence Martina Dlouhého navíc přiblížila také k premiérovému postupu do play-off.

Otázkou bylo, v jakém složení Olomouc, která v předchozích dvou zápasech dvakrát vysoko prohrála, do Ústí nad Labem přijede. Olomouc nakonec přicestovala bez opor Martina Janečky či Jana Šipky a s mladičkým brankářem Filipským. A hned začátek utkání naznačil, jak by se mohl vyvíjet. Rapid během minuty a půl vstřelil dvě branky zásluhou bratrů Zápotockých a dostal se do rychlého vedení 2:0. Následně měla několik zajímavých příležitostí také Olomouc, ale brankáře Martina Džudžu nepřekonala. V 10. minutě dodala Rapidu klid branka Jaroslava Nováka na 3:0, na další branky si diváci museli počkat až na konec prvního dějství, kdy se v posledních dvou minutách prosadili opět bratři Zápotočtí a také Ondřej Žežulka. Rapid tak vyhrál první poločas 6:0 a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto.

Ve druhém poločasu dal trenér Martin Dlouhý na hřišti prostor i méně vytíženým hráčům a tak se na palubovce objevili Václav Koc, Matěj Čapek a v průběhu druhého poločasu také brankář juniorů Adam Skokan. Druhý poločas nabídl opět gólové hody, Rapid vstřelil celkem 7 branek, bohužel také 3 inkasoval. To však nic nezměnilo na důležitých 3 bodech za výhru 13:3, jistotě záchrany v nejvyšší soutěži a přiblížení k postupu do play-off.

Tomu by se Rapid chtěl o krok přiblížit po dalším utkání, v němž hostí v očekávaném severočeském derby FC Baník Oxyworld Chomutov.

Ohlasy:

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): “Soupeř nepřijel v kompletní sestavě a nám se vydařil vstup do zápasu. Během prvních dvou minut se nám podařilo dvakrát skórovat, poté se hra zklidnila. Další branku jsme přidali až v polovině poločasu, kdy jsme si vytvářeli brankové příležitosti. Myslím, že utkání se zlomilo v závěru úvodní půle, kdy jsme se dostali do vedení 6:0. Druhý poločas byl velmi živelný, kdy si každý chtěl vstřelit gól a šance se střídaly na obou dvou stranách. Přes obdržení třinácti branek podal solidní výkon mladý hostující gólman. Za vítězství jsem rád a nyní je čas se začít připravovat na Chomutov.”

Jakub Řičica (vedoucí SKUP Olomouc): „Přijeli jsme v okleštěné sestavě, čemuž odpovídá výsledek. Chtěli jsme zápas odehrát, i když o našem osudu v soutěži je již zřejmě rozhodnuto. Chtěl bych pochválit kluky ze širšího kádru, na jejich možnosti podali nadstandardní výkon. Čeká nás dlouhá cesta domů, i když bohužel ve špatné náladě.”

FC Rapid Ústí nad Labem - SKUP Olomouc 13:3 (6:0)

Sestava Rapidu: Džudža (Skokan) - Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Vondrka, Žežulka - Novotný, Novák, Vávra, Gajdoš - Koc, Čapek, Vobořil

Připraven: Grümann

Hlavní trenér: Martin Dlouhý

Sestava Olomouce: Filipský – Lapčík, Brázdil, Kmínek, Tilkeridis – Hořava, Langer, Křižák

Hlavní trenér: Jakub Řičica

Branky Rapidu: .Jiří Zápotocký (Žežulka), 2. Jaroslav Zápotocký (Jiří Zápotocký), 10. Novák, 19. Jaroslav Zápotocký (Jiří Zápotocký), 20. Jiří Zápotocký (Žežulka), 20. Žežulka (Jaroslav Zápotocký), 21. Vávra (Koc), 21. Novotný (Koc), 24. Čapek (Jaroslav Zápotocký), 35. Novotný (Vávra), 37. Koc (Novák), 38. Jiří Zápotocký (Žežulka), 40. Žežulka (Jaroslav Zápotocký)

Rozhodčí: Čurda - Vrtal, Vlašič