RAPID DRŽEL KROK POUZE PRVNÍ POLOČAS, V POSLEDNÍM UTKÁNÍ ROKU PROHRÁL SE SLAVIÍ 2:9.

V pátek měl “A” tým Rapidu na programu poslední utkání kalendářního roku 2023, v němž hostil na domácí palubovce na Slunetě favorizovanou Slavii Praha, druhý tým tabulky 1. Futsal ligy.

Rapid chtěl odehrát vyrovnanější partii než v předchozích dvou zápasech proti favoritům z Chrudimi a Plzně a úvod utkání naznačil, že by se to mohlo podařit. Slavia byla aktivnější než Rapid, ale tomu se dařilo odrážet soupeřovo útoky a naopak vyrážet do nebezpečných protiútoků. V úvodu měl Rapid i více střeleckých pokusů, ale do vedení se dostala Slavia v 7. minutě po nenápadné individuální akci Jana Křemena. Hráči Rapidu i přes inkasovanou branku pokračovali v sympatickém výkonu, bohužel velké šance Ondřeje Žežulky a Jaroslava Zápotockého brankou neskončily a tak se skóre měnilo na druhé straně, když se odražená střela dostala k volnému soupeři, který si s jasnou šancí poradil - 2:0 pro Slavii. V závěru prvního poločasu mohla Slavia ještě své vedení navýšit, ale na brankové čáře zachránil Rapid obranným zákrokem Ondřej Žežulka.

Do druhého poločasu šel Rapid s cílem zdramatizovat utkání a velký krok k tomu udělal hned ve 22. minutě, když se míč dostal k Ondřejovi Žežulkovi, jenž dotlačil míč do branky - 2:1 pro Slavii. Bohužel místo toho, aby branka nakopla Rapid k obratu, přišla studená sprcha v podobě tří lacině inkasovaných branek během čtyř minut. Jiskru naděje sice vykřesal ve 28. minutě po dobré individuální akci Jana Šebka Martin Gajdoš, ale to bylo od Rapidu do konce utkání vše. I přes následnou hru v power-play Rapid nedokázal favorita zápasu více potrápit, naopak ve zbytku utkání inkasoval další čtyři branky a v posledním utkání kalendářního roku tak prohrál s favorizovanou Slavií Praha 2:9.

Ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): „Mrzí mě, že po herně povedeném prvním poločase se nám nepodařilo proměňovat brankové příležitosti. Slavia odskočila na dva góly, na které jsme reagovali až ve druhém dějství. Bohužel po snížení na 1:2 jsme začali více riskovat, soupeř nás potrestal v rozmezí čtyř minut třemi góly. Na to jsme již nedokázali odpovědět. Po vánoční přestávce se musíme připravit na naše důležitá utkání.”

Zdeněk Sláma (trenér SK Slavia Praha futsal): "Po vyrovnané první půli, po které jsme mohli i prohrávat, se náš výkon po přestávce dost zlepšil. Jsem rád, že jsme nakonec utkání zvládli a vezeme domů tři body."

FC Rapid Ústí nad Labem - SK Slavia Praha 2:9 (0:2)

Sestava Rapidu: Džudža (32. Grümann) - Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Vobořil, Žežulka - Vondrka, Novák, Šebek, Gajdoš - Vávra

Připraveni: Benda, Koc, Čapek

Hlavní trenér: Martin Dlouhý

Sestava Slavie: J. Žežulka – Homola, Míča, Havrda, Křemen – Vaktor, Ševčík, Sandetskyi, Hrdina – Kuchta, Kodatskyi, Brychta, 35. Kuča.

Připraven: Vondráček

Hlavní trenér: Zdeněk Sláma

Branky Rapidu: 22.Žežulka, 28. Gajdoš