RAPID V ZÁVĚRU SROVNAL UTKÁNÍ S OLOMOUCÍ A PO VÍCE NEŽ ROCE ZÍSKAL BODOVÝ ZISK Z PALUBOVKY SOUPEŘE!

Aktuální týden byl pro hráče Rapidu velmi náročný. Nejprve se mohli radovat ze senzačního obratu v televizním utkání proti Kadani, aby o čtyři dny později vyrazili na nejdelší výjezd v sezóně a to na palubovku Olomouce.

Domácí SKUP Olomouc byla před utkáním s Rapidem na posledním místě tabulky bez bodového zisku. Olomouc přesto dokázala v domácím prostředí potrápit jak Helas Brno, tak Liberec a v minulé sezóně měl v Olomouci problém nejeden z favoritů. O síle pátečního soupeře se přesvědčil také Rapid, který s tímto soupeřem prohrál v loňské sezóně obě vzájemná střetnutí.

Hráči Rapidu tak věděli, že je čeká těžký soupeř, který se spoléhá na hru plnou soubojů, důrazu a nepříliš futsalových prvků. To se potvrdilo hned od úvodních minut, kdy se soupeř prezentoval dlouhými výhozy a v podstatě fotbalem v hale. Tento styl Rapidu dlouhodobě nesvědčí a tak i vstup do pátečního utkání vyšel lépe domácí Olomouci, ale z úvodního nástupu branku nevytěžila. Postupem času se hra vyrovnala až v 8. minutě dostal Rapid příležitost zahrávat nepřímý kop po dvojím hraní domácího brankáře. Rapid sehrál z nabídnuté příležitosti jednoduchý signál, na jehož konci propálil vše co mu stálo v cestě Jaroslav Zápotocký - 1:0. S postupem času se také ještě více přitvrzovalo a s některými výroky rozhodčích byl nespokojený jak Rapid, tak domácí Oloumouc. Ta paradoxně z diskutabilního faulu měla možnost rozehrávat volný kop a stejně jako na druhé straně domácí hráč propálil vše, co měl před sebou a srovnal na 1:1, což byl také konečný výsledek prvního poločasu.

Úvod druhého poločasu patřil Olomouci. Ta se snažila otočit výsledek ve svůj prospěch a to se jí také podařilo, když v rozmezí jedné minuty vstřelila dvě branky a dostala se do vedení 3:1. Rapid po několika minutách zareagoval hrou bez brankáře, která přinesla ovoce v utkání s Kadaní. Ale stejně jako v pondělním derby, chyběl Rapidu v úvodu hry bez brankáře pohyb, přesto se Rapid dostal na dostřel zásluhou Martina Gajdoše, který dopravil míč na zadní tyči do odkryté branky. Rapid pokračoval dál ve hře bez brankáře, bohužel ve 33. minutě si našel odražený míč domácí kapitán Martin Janečka a střelou přes celé hřiště do odkryté branky vrátil domácím dvoubrankový náskok.

Rapid se však nevzdával, pokračoval ve hře bez brankáře a svého soupeře zamkl před vlastní brankou. Jiskřičku naděje vykřesal ve 37. minutě Martin Gajdoš, který se dokázal zorientovat v brankovišti zády k brance a efektní patičkou snížil na 3:4 z pohledu Rapidu. 65 sekund před koncem se Rapid navíc dočkal kýženého vyrovnání - Tomáš Vobořil našel na zadní tyči Jiřího Zápotockého, který byl připravený na přihrávku a procedil míč do domácí branky a srovnal na 4:4, což byl také konečný výsledek zápasu.

Vzhledem k průběhu zápasu lze brát zisk jednoho bodu z horké olomoucké palubovky jako úspěch, navíc když vezmeme v potaz, že se jedná o první bodový zisk Rapidu v nejvyšší soutěži z palubovek soupeřů po více než ročním půstu.

Rapid tak bodoval podruhé v řadě a tuto sérii bude chtít prodloužit minimálně o další utkání, které se odehraje v neděli 12.11. v Chomutově. Rapidu bude v dalším derby soupeřem domácí Baník Chomutov, kterému má po vysoké porážce v poháru rozhodně co vracet.

SKUP Olomouc - FC Rapid Ústí nad Labem 4:4 (1:1)

Sestava Rapidu: Džudža - Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Vobořil, Šebek - Vondrka, Novák, Gajdoš, Žežulka - Koc

Připraveni: Skokan - Dlouhý

Hlavní trenér: Martin Dlouhý

Sestava Olomouce: Javorski – Lapčík, Kočiš, Brázdil, Janečka, Šipka, Zrník, Kmínek, Tilkeridis

Hlavní trenér: Martin Janečka

Branky Rapidu: 2x Gajdoš, Zápotocký Jar., Zápotocký Jiří

ŽK Rapidu: Šebek, Vobořil