SEVEROČESKÉ DERBY ROZHODLY BRAZILSKÉ POSILY V DRESU LIBERCE

Po reprezentační pauze zajížděl Rapid do Liberce, kde se v místní hale Dukla utkal v severočeském derby proti FTZS Liberec, který během reprezentační přestávky posílil kádr o Brazilce Rabisca a Allanzina.

Lepší vstup do utkání si Rapid nemohl přát. Po úvodní rozehrávce vyvinula první čtyřka kolem Tomáše Vobořila tlak na rozehrávku soupeře, díky čemuž se dostal míč až k Jiřímu Zápotockému, který si míč skvěle zpracoval a nekompromisní ranou z otočky otevřel skóre zápasu. Liberec ovšem rychle zareagoval, když si za dvě minuty navedl na střed míč Brazilec Rabisco a pěknou střelou srovnal na 1:1. Během další minuty to bylo 2:1 pro Liberec, poté co na konci povedené kombinace zakončoval do odkryté branky domácí Vyčítal.

I Rapid ovšem dokázal rychle zareagovat, ve 4. minutě se na hranici brankoviště povedeně uvolnila nová posila Rapidu Ondřej Žežulka a střelou k tyči srovnal na 2:2. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a diváci se rozhodně nenudili. Proto se nebylo čemu divit, když se v 7. minutě opět měnilo skóre po rohovém kopu Rapidu. Toho se ujal Tomáš Vobořil, jenž chytrým pasem našel hlavičku Jiřího Zápotockého, který strhl druhou brankou v utkání vedení na stranu Rapidu. Ovšem ani tentokrát Rapidu vedení dlouho nevydrželo. Nejprve přežil velkou šanci Vyčítala, ale následně se Liberec prosadil po rohovém kopu zásluhou střely Rabisca - 3:3. I přes další příležitosti na obou stranách se skóre do konce prvního poločasu nezměnilo a tak se do druhého dějství vstupovalo za vyrovnaného stavu.

I vstup do druhého poločasu vyšel lépe Rapidu. Ve 22. minutě se po autu přes brankáře Džudžu a Jaroslava Zápotockého dostal až k Janu Šebkovi, který na zadní tyči uklidil míč do prázdné branky a připsal si premiérovou ligovou branku. V rozmezí 25. a 26. minuty se však Liberec dokázal dvakrát v řadě prosadit a vzít si vedení zpět. Navíc ve 29. minutě zvýšil Rabisco z volného kopu na 6:4, na něhož navázal za další dvě minuty po pěkné individuální akci krajan Allanzin. V tu chvíli již nebylo na co čekat a Rapid rozehrál hru bez brankáře. Ta přinesla záhy své ovoce, nejprve Rapid dvakrát nastřelil tyč, následně přihrávku Tomáše Vobořila zužitkoval Jan Šebek - 7:5. V posledních minutách i přes další příležitosti dobýval Rapid branku soupeře marně, naopak účet zápasu uzavřel domácí Vyčítal brankou do prázdné branky po chybné rozehrávce Rapidu při hře bez brankáře.

Rapid podal v Liberci především v prvním poločasu velice slušný výkon, bohužel si nedokázal poradit s brazilskými posilami Liberce, které utkání rozhodly ve prospěch domácího FTZS.

Kvalita v podobě Brazilců čeká na Rapid i v dalším utkání, v němž bude hostit příští pondělí 30.10. 2023 na domácí palubovce FC International Kadaň. Utkání bude vysíláno živě na televizním kanále ČT Sport plus.

FTZS Liberec - FC Rapid Ústí nad Labem 8:5 (3:3)

Sestava FTZS: Dmitrij Jerasov , Jakub Dlask - Viktor Žampa , David Vyčítal , Marek Bína , Allanzin , Jakub Daněk , Tomáš Jelínek , Jakub Žoček , Rabisco , Jakub Šorsák , Daniel Vik Hlavní trenér: Karel Vrabec

Sestava Rapidu: Čapek, Chalupa, Šebek, Zápotocký Jiří, Zápotocký Jaroslav, Gajdoš, Vobořil, Vávra, Vondrka, Žežulka, Koc

Hlavní trenér: Martin Dlouhý

Branky Rapidu: 2x Jiří Zápotocký, 2x Šebek, Žežulka

ŽK Rapidu: Vobořil, Zápotocký Jaroslav

Rozhodčí: Černý, Čurda - Nagy